KONST / Litografier / Färglitografi 16463225
nr 1646 3225
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Signerad, numrerad 155/190. Färglitografi. Bladets mått: 23x28 cm, yttermått inklusive ram: 30x40 cm
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 30 september 2024
kl 20:18:37
700 kr
800 kr
1.000 kr
1.000 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
Pierre Olofsson
Läs mer om Pierre Olofsson